Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 19 I 2020 

  1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie modlitwę o jedność podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Program spotkań diecezjalnych znajduje się w gablocie.
  2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
  3. W naszej Parafii trwa kolędą. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, Msze św. są celebrowane o godz. 7.30 i 15.00. Biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.
  5. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL dzisiaj zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię po Mszach świętych w biurze parafialnym.
  6. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na obchody upamiętniające stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Świętowanie rozpocznie się Mszą świętą w Katedrze Bydgoskiej 20 stycznia o godzinie 18.00. Po Mszy św. udamy się do Domu Polskiego, gdzie zostanie wygłoszony wykład prof. Remigiusza Pośpiecha „Muzyka jako nośnik tradycji religijnej i kulturowej. Na przykładzie twórczości Józefa Elsnera i Stanisława Moniuszki”. Całość zakończy się koncertem pieśni patriotycznych i kolęd – Chóru „Akolada”, będącym muzyczną ilustracją bogatej historii naszego miasta.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.