Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę zwykłą – 19 IX 2021 

 1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prasa, radio, telewizja, Internet – to wszystko stanowi codzienność współczesnego człowieka. Módlmy się o to, by dziennikarze i wszyscy pracownicy mediów zawsze szukali prawdy, dobra i piękna, i w ten sposób służyli człowiekowi. Dla wszystkich nas, którzy korzystamy z mass mediów, módlmy się o mądrość i roztropność oraz krytycyzm w odbiorze przekazywanych treści.
 2. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas II odbędzie się w kościele w środę 22 września o godz. 19.00.
 3. Krąg biblijny dla uczniów klas VII w piątek 24 września o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 4. Po wakacjach wznawiamy spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi”. Chętne dzieci zapraszamy na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholii parafialnej zapraszamy na próby w niedzielę o godz. 9.45.
 6. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 7. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL będzie zbierał składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 8. KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA Z KURSEM TAŃCA rozpocznie się 11 października w parafii św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze. Więcej szczegółów na plakacie.
 9. Bydgoski „Katolik” organizuje od października br. kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matury. Zainteresowanych zapraszamy do skontaktowania się ze szkołą, gdzie będzie można uzyskać więcej informacji.
 10. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać m. in.:
 • we wtorek – św. Mateusza apostoła i ewangelistę,
 • w czwartek – św. Ojca Pio.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Danuta ADAMSKA, lat 70,
+ Eugeniusz MAKOWSKI, lat 86 –  pogrzeb w poniedziałek. Msza św. w naszym kościele o godz. 12.30 a następnie uroczystości na cmentarzu NSPJ o godz. 14.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz