Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 19 V 2019 

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 20 dzieci. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców naszą życzliwością i gorącą modlitwą. W Białym Tygodniu dzieci będą uczestniczyć we wieczornej Mszy św.
  2. W środę, 22 maja, podczas Mszy św. wieczornej będziemy dziękować Panu Bogu za trzy lata kapłaństwa ks. Adama. Tego dnia Mszę św. będą koncelebrować jego koledzy, którzy wraz z nim przyjęli święcenia kapłańskie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godzinie 17.30.
  4. Zgodnie z zaproszeniem papieża Franciszka w niedziele okresu wielkanocnego będzie trwała ewangelizacja na placach wielu miast świata, także w Bydgoszczy. Między innymi na krzyżowaniu ulicy Grodzkiej i Mostowej przy spichrzach. Początek zawsze o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
  5. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka w ramach akcji MAKULATURA na MISJE. W poprzednim miesiącu zebraliśmy 4 tony 420 kg, co dało 663 złotych na cele misyjne.
  6. W akcji Pola Nadziei mającej na celu wsparcie funkcjonujących hospicjów zebraliśmy dwa tygodnie temu – 2 434,9 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  7. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Marzena MALCZYK, lat 48,
+ Krystyna DOMAGAŁA, lat 72 – pogrzeb w poniedziałek na cmentarzu na Siernieczku o godz. 10.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz