Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 19 VI 2022 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na procesje Eucharystycznedo piątku włącznie – połączone z nabożeństwem czerwcowym, po Mszach św. wieczornych. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10.30.
 2. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała oraz wzięli w niej czynny udział, a także udekorowali okna swoich domów. W sposób szczególny dziękujemy tym Rodzinom, które na swoich posesjach zbudowały ołtarze oraz Matkom i Ojcom z żywego różańca za przygotowanie czwartego ołtarza, a wspólnotom neokatechumenalnym za przygotowanie pierwszego ołtarza.
 3. W czwartek przypada liturgiczny obchód uroczystości Narodzenia św. Jana, przeniesiony z piątku za racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po procesji eucharystycznej poświęcenie wianków i ziół.
 4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
 5. Pod chórem został wyłożony poradnik dla rodziców: „Dzieci w wirtualnej sieci„. Osoby zainteresowane zachęcamy z zapoznaniem się z tą tematyką. Poradnik jest bezpłatny.
 6. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL dzisiaj zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię po Mszach świętych w biurze parafialnym.
 7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 13.00.
 8. Biuro parafialne w okresie wakacji będzie czynne w poniedziałki 11.00 – 12.00 oraz w czwartki 16.00 – 17.00. W najbliższy czwartek, 23 czerwca, biuro parafialne nie będzie czynne.
 9. Zapraszamy na X Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy dzisiaj o godz. 12.30 ze Starego Rynku do Bazyliki św. Wincentego a Paulo, po Mszy św. odprawionej o godz. 11.00 w katedrze przez biskupa Krzysztofa.
 10. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. W minionym tygodniu z ofiar złożonych na pomoc Ukrainie przygotowaliśmy kolejne 23 paczki, co w sumie daje 120 paczek wysłanych z naszej parafii mieszkańcom Ukrainy. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary a wolontariuszom za przygotowanie paczek!
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Roman GORDON, lat 65.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz