Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Bożego Narodzenia – 2 I 2022

  1. W naszym kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie. Zakończy się ona w środę 5 stycznia Mszą św. o godz. 15.00.
  2. W czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwaną świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, Jest to dzień szczególnej modlitwy za misjonarzy. Ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone są na cele misyjne.
  3. Zgodnie z tradycją poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
  4. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Tego dnia odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Również tego dnia Msza św. popołudniowa o 18.00.
  6. W przyszła niedzielę, 9 stycznia, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólne kolędowanie przy żłóbku o godz. 16.30. Wystąpi nasza chór parafialny oraz schola dziecięca.
  7. Kolęda w tym roku w domach tylko na zaproszenia. Pozostałych Parafian i Sympatyków zapraszamy na specjalne Msze św. o godz. 18.00, które będą sprawowane w intencji zaproszonych danego dnia mieszkańców poszczególnych ulic. Kolędę rozpoczniemy od poniedziałku 10 stycznia. Plan kolędy znajduje się w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.
  8. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia wyruszy o godz. 12.00 ze Starego Rynku. Szczegóły w gablocie.
  9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, szczególnie w okresie świątecznym. Za tydzień składka inwestycyjna.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Ryszard BATOR, lat 81,
+ Ryszard TOMCZAK, lat 80 – pogrzeb na Bielawkach w poniedziałek (3 I 2022) o godz. 12.00,
+ Henryk WOJDA, lat 87 – Msza św. pogrzebowa we wtorek (4 I 2022) godz. 11.30 w naszym kościele, a  pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wiślanej o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz