Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 VI 2019 

 1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im również, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
 2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, kończy w liturgii czas wielkanocny. Pamiętając o przykazaniu kościelnym, aby przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą. Zachęcamy wszystkich, którzy z tego daru jeszcze nie skorzystali, aby uczynili to w najbliższych dniach.
 3. Dzisiaj obchodzimy w Kościele polskim także XII Święto Dziękczynienia. Po Mszy św. można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej składając ofiarę do puszek na ten cel.
 4. Rozpoczął się czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszedni po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania w czwartek od godz. 17.00. Tego dnia nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 6. W pierwszy piątek czerwca spowiedź św. od godz. 17.00.
 7. W sobotę, 8 czerwca, ks. Bogusław będzie przeżywał 56. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Ks. biskup Jan Tyrawa zaprasza do uczestnictwa w Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który 9 czerwca przejdzie ulicami naszego miasta. Marsz wyruszy o godz. 14.00 spod Katedry a zakończy się na placu przy bazylice św. Wincentego a Paulo, gdzie przewidziany jest piknik rodzinny. Szczegóły w gablocie.
 9. Bóg zapłać za włączenie się w akcję MAKULATURA na MISJE. Zebraliśmy tym razem 2 460 kg, a młodzież z VI Liceum Ogólnokształcącego, która włączyła się w naszą akcję zebrała 680 kg. Razem uzyskaliśmy w ten sposób 471 zł na cele misyjne.
 10. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok 2019/2020. Egzamin wstępny odbędą się w piątek 14 czerwca 2019 r. o godz. 19.00 w salce na plebanii przy kościele Św. Stanisława w Bydgoszczy. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Janusz Tusk tel. 663-776-787.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Sławomir BARCIŃSKI, lat 53,
+ Genowefa DRYWA, lat 71,
+ Krystyna WAŁĘZA, lat 74 – pogrzeb w poniedziałek na cmentarzu na Siernieczku o godz. 12.00

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz