Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 2 XII 2018

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha” Rozpoczynamy także okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
 2. Na Msze św. roratnie zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. We wtorki i czwartki roraty o godz. 7.30.
 3. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.30. Msza św. o godz. 18.00 będzie już Mszą św. niedzielną
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania w czwartek od godz. 17.00. W pierwszy piątek spowiedź św. od godz. 17.00.
 5. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 14 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym tych osób, które chciałyby przyjąć sakramenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 6. Ruszyła 25. edycja Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. W zakrystii po Mszy św. można nabywać świece wigilijne: małe po 5 zł, duże po 15 zł. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 7. Również są już dostępne pobłogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
 8. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może przyjąć Matkę Bożą w swoim domu i powierzyć jej wszystkie sprawy swojego życia. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 9. Zachęcamy młodzież do udziału w adwentowych rekolekcjach, które odbywać się będą w kaplicy Seminarium duchownego przez trzy kolejne poniedziałki o godz. 19.30. szczegóły na plakacie.
 10. Za tydzień składka inwestycyjna. Już dzisiaj dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii na opłacenie wykonanych prac budowlanych i dalszą renowację naszej świątyni.
 11. Gościmy dzisiaj przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy rozprowadzają Ewangelię na rok 2019 – Słowo na każdy dzień. Można ją nabyć po mszy świętej w cenie 10 zł. Będą dostępne także egzemplarze Pisma Świętego do słuchania.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jan URBAŃSKI, lat 71.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz