Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 20 I 2019 

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii wolontariuszy Stowarzyszenia św. Łazarza, którzy rozprowadzają kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym samym czasie modlitwę o jedność podejmują wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Program spotkań diecezjalnych znajduje się w gablocie.
  3. W poniedziałek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
  4. W naszej Parafii trwa kolędą. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na naszej stronie internetowej.
  5. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, Msze św. są celebrowane o godz. 7.30 i 15.00. Biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.
  6. Dzisiaj w naszej Parafii liturgię Mszy św. o godz. 10.30 wzbogaci swoim śpiewem Chór Instytutu Jazzu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie pod dyrekcją Mariusza Drożdżala. Występ chóru jest częścią Festiwalu „Akademickie Kolędowanie”. Koncert Galowy odbędzie się natomiast w Bazylice o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy!
  7. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może przyjąć Matkę Bożą w swoim domu i powierzyć jej wszystkie sprawy swojego życia. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
  8. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL dzisiaj zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię po Mszach świętych w biurze parafialnym.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wojciech GIERSZ, lat 67,
+ Maria WÓJCICKA, lat 84.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz