Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę zwykłą – 20 IX 2020 

 1. Kościół w Polsce obchodzi dzisiaj Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Prasa, radio, telewizja, Internet – to wszystko stanowi codzienność współczesnego człowieka. Módlmy się o to, by dziennikarze i wszyscy pracownicy mediów zawsze szukali prawdy, dobra i piękna, i w ten sposób służyli człowiekowi. Dla wszystkich nas, którzy korzystamy z mass mediów, módlmy się o mądrość i roztropność oraz krytycyzm w odbiorze przekazywanych treści.
 2. Za tydzień, 27 września, o godzinie 10.15 odbędzie się w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas czwartych, przeniesiona z maja bieżącego roku. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 29 dzieci. Informujemy, że miejsca siedzące będą zarezerwowane dla dzieci i ich bliskich.
 3. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w sali katechetycznej. W najbliższym tygodniu gromadzą się przede wszystkim uczniowie II klasy szkoły ponadpodstawowej.
 4. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholii parafialnej zapraszamy na próby w niedzielę o godz. 9.45.
 5. Spotkanie ministrantów oraz kandydatów na ministrantów odbędzie się w salce katechetycznej w sobotę, 3 października, o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!
 6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dzięki temu możemy kontynuować remonty. Planujemy w tym roku wymianę drzwi wejściowych oraz wewnętrznych, a także dokończenie elewacji wieży. Rozpoczęliśmy renowację witraży i osadzanie ich w nowych ramach. Pragniemy również przypomnieć, że wpłata na konto parafii z dopiskiem „darowizna cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 7. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie, która jest jedną z „Gwiazd na Płaszczu Matki Bożej”. To modlitwa o POKÓJ, która trwa w różnych miejscach świata. Tym razem będzie prowadzona w dniach od 18 do 24 września w parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy w Fordonie. Szczegóły na plakacie!
 8. Szkoła Branżowa przy ul. Kijowskiej 7, zaprasza mieszkańców Bydgoszczy na bezpłatne kursy, szkolenia, warsztaty oraz wyjazdy edukacyjne w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 9. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL będzie zbierał składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 10. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać m. in.:
 • w poniedziałek – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty,
 • w środę – św. Ojca Pio.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

ks.Rafał Grabowski
Proboszcz