Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykłą – 20 X 2019

 1. Dzisiaj w całym Kościele jest obchodzona Niedziela Misyjna. Modlimy się za wszystkich misjonarzy i misjonarki, duchownych i świeckich, a ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na wsparcie Dzieł Misyjnych na całym świecie. W tym roku Niedzielę Misyjną przeżywamy pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Chciejmy włączyć się modlitewnie w dzieło misyjne poprzez włączenie się w Żywy Różaniec w naszej parafii! Zapraszamy!
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 3. Uczniów klas I szkół ponadpodstawowych, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie dzisiaj, na godz. 19.00.
 4. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w najbliższy czwartek, 24 października.
 5. W minioną niedzielę w zbiórce na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w ramach XVI Dnia Papieskiego, zebraliśmy 2034,27 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także na potrzeby naszej parafii!
 6. We wtorek, 22 października, przypada uroczystość św. Jan Pawła II, głównego Patrona Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za dar tak wielkiego Polaka!
 7. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, kwadrans przed Mszą św. o godz. 12.00.
 9. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład  hab. Janusza Sytnika-Czetwertyńskigo, prof. nadzw. pod tytułem: „Problem dowodu na istnienie Boga”. Spotkanie odbędzie się 23 października (środa) o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.
 10. Zapraszamy do obejrzenia wartościowego filmu pt.: „Nieplanowane”. Film przedstawia poruszającą historię nawrócenia amerykańskiej aktywistki aborcyjnej. Seans specjalnie dla parafii w poniedziałek, 4 listopada, o godz. 19.00 w kinie Helios. Cena biletu tym razem to 13 zł.
 11. W najbliższy piątek, 25 października, Krąg Biblijny wyjątkowo się nie odbędzie.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 13. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna MAŁKOWSKA, lat 73

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!