Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21 II 2021

  1. Rozpoczynamy dzisiaj Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Marcin CIECHANOWSKI – z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Rekolekcje potrwają do środy włącznie i mają być dla nas pomocą, by dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu.
  2. Program rekolekcji jest następujący. Dzisiaj nauka ogólna podczas wszystkich Mszy św. oraz nauka pasyjna w czasie gorzkich żali o godz. 17.00. W poniedziałek, wtorek i środę nauki podczas Mszy św. o godz. 9.00 oraz o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego daru rekolekcji. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  3. Dodatkowa katecheza o. Rekolekcjonisty dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w ramach rekolekcji w poniedziałek o 19:30 w kościele.
  4. Przypominamy, że z naszego kościoła są transmitowane wszystkie Msze św. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności wszystkich, którzy z powodu choroby nie mogą uczestniczyć w Mszach św. w kościele szczególnie w czasie rekolekcji. Link do transmisji znajduje się na naszej stronie internetowej.
  5. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.
  6. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Również dziękujemy za ofiarę na hospicja prowadzone przez naszą diecezję. W Środę Popielcową zebraliśmy na ten cel 5 158 zł. Bóg zapłać za otwartość i hojność serca!
  7. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL dzisiaj zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię po Mszach świętych w biurze parafialnym.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Dariusz MALINOWSKI, lat 50.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz