Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 III 2021

 1. Za tydzień, 28 marca, przypada Niedziela Męki Pańskiej, zwaną także Niedzielą Palmową, rozpoczynająca Wielki Tydzień. Dzieci prosimy, aby zgromadziły się z palmami pod krzyżem misyjnym punktualnie o godz. 10.20!
 2. W czwartek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość Zwiastowania obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00.
 3. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
 4. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby zatroszczyć się o swoją wiarę. Szczególnie zapraszamy na najbliższą katechezę, w najbliższy poniedziałek, aby usłyszeć serce przepowiadania Kościoła czyli kerygmat.
 5. Pragnąc jak najlepiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy Was wszystkich do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. W naszej parafii spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. Dodatkowe godziny będą w wielki wtorek: od 9.30 – 11.00 oraz od 16.30 – 18.00.
 6. Bardzo prosimy, aby zgłaszać osoby chore i starsze, które chciałyby przystąpić do Sakramentów świętych w okresie wielkanocnym. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 9 kwietnia.
 7. Pod chórem została wystawiona skarbona, gdzie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, które pozwolą nam przygotować jednorodny artystycznie wystrój naszego kościoła.
 8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Przypominamy, że wpłata na konto parafii z adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym.
 9. Trwa akcja Dzieło Pomocy Caritas. W zakrystii można zakupić – paschaliki na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym. Dostępne są jedynie małe świece w cenie 5 zł.
 10. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Mirosław WOJTCZAK, lat 67,
+ Maria ANDRZEJEWSKA, lat 86 – pogrzeb w poniedziałek na Cmentarzu NSPJ o godz. 14.00,
+ Czesław STAJSZCZAK, lat 88 – pogrzeb w poniedziałek na Bielawkach o godz. 12.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz