Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 21 IV 2019 

  1. Dzisiaj Kościół celebruje największą tajemnicę i fundament naszej wiary – Zmartwychwstanie Pańskie. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Pierwszy tydzień Wielkanocy aż do przyszłej niedzieli włącznie, czyli oktawa, ma bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości.
  2. Jutro w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na uczelnie katolickie, także na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.
  3. Z racji trwającej oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Korzystając z okazji, kierujemy słowa serdecznego podziękowania do Wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby nasze świętowanie w tych dniach miało piękną oprawę. Dziękujemy panom, którzy przygotowywali konstrukcje grobu i ciemnicy, osobom, które zadbały o czystość i wystrój naszej świątynie w tych dniach; dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza, panu kościelnemu, panu organiście, pani katechetce, scholi, młodzieży, pocztom sztandarowym, panom, którzy nieśli baldachim w czasie procesji, oraz Wam wszystkim, Drodzy Parafianie, za tak liczny udział w uroczystościach Paschalnych.
  5. W przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  6. Zapraszamy do obejrzenia wartościowego filmu pt.: „Miłość i Miłosierdzie”. Film to niezwykła opowieść o siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża św. Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Obraz ukazuje nieznane do tej pory fakty i przybliża widzom historię rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Seans specjalnie dla parafii w piątek, 26 kwietnia, o godz. 19.00 w kinie Helios. Cena biletu to 12 zł.
  7. W tym tygodniu odbędzie się kolejna zbiórka w ramach akcji MAKULATURA na MISJE!
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz