Ogłoszenia duszpasterskie na Wniebowstąpienie Pańskie – 21 V 2023 

  1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im również, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, kończy w liturgii czas wielkanocny. Pamiętając o przykazaniu kościelnym, aby przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą. Zachęcamy wszystkich, którzy z tego daru jeszcze nie skorzystali, aby uczynili to w najbliższym czasie.
  3. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 49 dzieci. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców naszą życzliwością i gorącą modlitwą. W Białym Tygodniu dzieci będą uczestniczyć we wieczornej Mszy św.
  4. W piątek 26 maja o godz. 17.00 w katedrze bydgoskiej odbędą się święcenia prezbiteratu dla diakona ze Zgromadzenia Ducha Świętego oraz diakona diecezjalnego Alberta Grudzki. Kandydatów do święceń polecamy modlitwie.
  5. Bardzo dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii lub za pomocą ofiaromatu. Dziękujemy również za wsparcie Hospicjum im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W ramach akcji „Pola Nadziei” zebraliśmy na ten cel 3991,90 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. W akcji „Makulatura na Misje” w miniony weekend zebraliśmy 1 tonę 620 kg, co tym razem dało nam 286 zł na cele misyjne. Dziękujemy wszystkim włączającym się ponownie w tę cenną akcję.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz