Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 21 VI 2020

 1. Decyzją księdza biskupa Jana Tyrawy ks. Andrzej Bartkowski, który pomagał w naszej parafii od grudnia ubiegłego roku, został skierowany do parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy na Osowej Górze, gdzie podejmie obowiązki wikariusza od 27 czerwca. Dziękując za posługę w naszej parafii życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w nowej parafii. Msza św., po której pożegnamy ks. Andrzeja zostanie odprawiona w piątek, 26 czerwca, o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Od poniedziałku do soboty od godz. 15.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 o ustanie pandemii na świecie. Zachęcamy do korzystania z okazji do bliskości z Chrystusem Eucharystycznym. Okazja do spowiedzi świętej w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.
 3. Spotkanie rodziców dzieci klas III, których uroczystość Pierwszej Komunii Świętej została przeniesiona z racji koronawirusa na wrzesień bieżącego roku, odbędzie się w najbliższą środę, 24 czerwca, o godz. 19.00 w kościele.
 4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz  podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 5. Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 13.00.
 6. Biuro parafialne w okresie wakacji będzie czynne w poniedziałki 11.00 – 12.00 oraz w czwartki 16.00 – 17.00.
 7. Powstaje książka, która ma być historycznym, ale także fotograficznym zapisem Peregrynacji Cudownego Obrazu z Jasnej Góry w naszej diecezji. Jeśli ktoś posiada interesujące zdjęcia wykonane w naszej parafii w dniach nawiedzenia, to bardzo prosimy o kontakt.
 8. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po Mszach świętych w biurze parafialnym.
 9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • w środę – Narodzenie św. Jana Chrzciciela;
 • pamiętajmy też o Dniu Ojca, który przypada we wtorek.
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Zdzisława ZAKRZEWSKA, lat 91,
+ Mirosław RAKOWSKI, lat 61,
+ Marianna PETKOWSKA, lat 94.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz