Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę zwykła – 21 X 2018

 1. Dzisiaj w całym Kościele jest obchodzona Niedziela Misyjna. Modlimy się za wszystkich misjonarzy i misjonarki, duchownych i świeckich, a ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na wsparcie Dzieł Misyjnych na całym świecie. W tym roku Niedzielę Misyjną przeżywamy pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”.
 2. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie trwają wybory samorządowe. Jednym w wyrazów naszego patriotyzmu jest uczestnictwo w wyborach i oddanie głosu zgodnie z własnym sumieniem, do czego bardzo serdecznie zachęcamy. Módlmy się także za naszą Ojczyznę, aby była zawsze wierna nauce Chrystusa, który przynosi człowiekowi prawdziwą wolność.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 4. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, które w tym roku katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii Św., odbędzie się w środę, 24 października, o godz. 19.00 w kościele.
 5. Uczniów klas III gimnazjum, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek, 26 października, na godz. 19.00.
 6. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę w najbliższy czwartek, 25 października, o godz. 15.00 do kościoła.
 7. W minioną niedzielę w zbiórce na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w ramach XVI Dnia Papieskiego, zebraliśmy 1694 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także na potrzeby naszej parafii!
 8. We wtorek, 22 października, przypada uroczystość św. Jan Pawła II, głównego Patrona Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za dar tak wielkiego Polaka!
 9. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może zaprosić do siebie na jeden dzień Matkę Bożą. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 10. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po mszach świętych w biurze parafialnym.
 11. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Za zmarłych poleconych w wymieniankach rocznych będziemy modlić się w każdą niedzielę, poza okresem wakacyjnym, kwadrans przed Mszą św. o godz. 12.00.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz