Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 21 XI 2021 

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatni mocny akord kończącego się roku liturgicznego. W przyszłą niedziele rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia.
 2. W przyszłą środę, 1 grudnia, będziemy przeżywać 41. rocznicę erygowania naszej parafii. Mamy tę niezwykłą łaskę, że otrzymaliśmy relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który jako Arcybiskup Gnieźnieński powołał do istnienia naszą parafię. Uroczystości wprowadzenia relikwii o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk – będzie to pierwsza jego wizyta w naszej parafii. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w tym szczególnym dla nas dniu.
 3. Młodzież ze szkół średnich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejną katechezę w przyszłą niedzielę, 28 listopada, po Mszy św. wieczornej. Jednocześnie informujemy, że krąg biblijny zaplanowany w najbliższy piątek (26 XI) nie odbędzie się.
 4. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Przed nami zostały ostatnie trzy katechezy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
 5. Jak dobrze wiemy, Papież ogłosił Synod Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, który tym razem ma także etap parafialny i diecezjalny. Zapraszamy serdecznie Radę Parafialną oraz wszystkich chętnych Parafian, na spotkanie synodalne dzisiaj o godz. 16.00 do salki parafialnej.
 6. W minioną niedzielę na pomoc chrześcijanom w Libanie zebraliśmy do puszek 2 278 zł. Serdeczne Bóg zapłać za hojność serca!
 7. Dzisiaj w kościołach w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz migrantów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za wpłaty na konto. Przypominamy, że wpłata z adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. Serdeczne Bóg zapłać!
 9. Inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki od członków Towarzystwa oraz dobrowolne ofiary na tę uczelnię dzisiaj po Mszach świętych w biurze parafialnym.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna BURKIEWICZ, lat 83,
+ Alfons SZCZĘSNY, lat 88,
+ Jerzy KACZMAREK, lat 75 – termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz