Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 22 I 2023

  1. Decyzją papieża Franciszka trzecia niedziela zwykła jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jest to kolejna okazja, by uświadomić sobie, jak wielkim darem dla każdego z nas jest Słowo Boże proklamowane w Kościele.
  2. W całym Kościele trwa również Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia świętego Pawła. Pamiętajmy jednak, by nie ustawać w modlitwie o przywrócenie jedności.
  3. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych przygotowująca się do bierzmowania w trybie tradycyjnym ma katechezę dzisiaj, w niedzielę, o godz. 19.00 w kościele.
  4. Trwa kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy. Kapłan przynosi do naszego dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i znajduje się na naszej stronie internetowej.
  5. Przypominamy, że w związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie odprawiamy Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.
  6. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, członkowie Zakonu św. Łazarza, będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia tej cennej inicjatywy.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz