Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 22 VIII 2021 

  1. W czwartek przypada uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Przed trzema laty przeżywaliśmy peregrynację cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani, nasze wspomnienia z tego historycznego wydarzenia są wciąż żywe. Niech to święto będzie okazją do ponowienia naszego oddania Maryi Królowej Polski. W parafii pw. M.B. Częstochowskiej przypada odpust. Suma o godz. 18.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
  • we wtorek – św. Bartłomieja, apostoła,
  • w piątek – św. Monikę, matkę św. Augustyna,
  • w sobotę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  1. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii oraz za wsparcie poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce i w Europie Zachodniej. Na ten cel zebraliśmy do puszek w minioną niedzielę 2 513 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza narzeczonych na weekendowe katechezy przedślubne 27 i 28 sierpnia w kaplicy Świętego Krzyża w Parafii Świętej Trójcy. Szczegóły oraz obowiązkowe zgłoszenia na adres e -mail: rodziny@diecezja.bydgoszcz.pl lub pod numer 509 340 693. Spotkania w reżimie sanitarnym.
  3. W dniach 28 sierpnia oraz 4 września w godzinach od 8:00 do 13:00, na targowisku na Bartodziejach przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, będzie możliwość spisania się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego na stanowisku do samospisu lub poprzez rachmistrza spisowego. Do dyspozycji mieszkańców będą również pracownicy Biura Spisowego.
  4. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz