Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22 XI 2020 

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatni mocny akord kończącego się roku liturgicznego. W przyszłą niedziele rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia.
  2. Spotkanie rodziców oraz dzieci klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św., zaplanowane na czwartek 26 listopada nie odbędzie się z powodu ograniczeń pandemicznych.
  3. Młodzież z klas I i II szkół średnich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejną katechezę w przyszłą niedzielę, 29 listopada, po Mszy św. wieczornej.
  4. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się on-line o godz. 19.00 w każdy piątek. Szczegółowe informacje oraz link do połączenia znajduje się na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Bierzmowanie 2021”. Przypominamy, że spotkania te są obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  5. W związku z sytuacją pandemiczną z pewnym niepokojem myślimy o powoli zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Ruszyła kolejna edycja Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom, która niesie pomoc najbardziej potrzebującym szczególnie w okresie świątecznym. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Pomyślmy również o naszych bliskich i sąsiadach, którzy by może nie wychodzą z domów, aby im dostarczyć świece czy opłatki wigilijne. W zakrystii po Mszy św. można już nabywać świece wigilijne: małe po 6 złotych, duże po 15 oraz pobłogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
  6. W poniedziałek biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach popołudniowych (16.00–17.00).
  7. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za wpłaty na konto. Przypominamy, że wpłata z adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy ogłasza nabór na Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej oraz Studium Duchowości Karmelitańskiej. Rekrutacja trwa do końca listopada br. Szczegóły w gablocie.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jan TYL, lat  80.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz