Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę zwykłą – 23 II 2020

  1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.30, 18.00.
  2. Ofiary składane na tacę w Środę Popielcową przeznaczone są na pomoc w funkcjonowaniu hospicjów diecezjalnych w Bydgoszczy, Złotowie i Sępólnie Krajeńskim. Niech to będzie nasza odpowiedź na wielkopostne wezwanie do jałmużny.
  3. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, a polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani.
  4. W dniach 1 – 4 marca, czyli od przyszłej niedzieli, przeżywać będziemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ks. Krystian POŁOMSKI CM – Proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy. W dni powszednie nauki będą w łączności z Mszą św. o godz. 9.00 i 18.00. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie.
  5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.
  6. Radca prawny będzie dyżurował w najbliższy wtorek, 25 lutego, w godzinach od 16.00 do 17.30. Osoby potrzebujące porady prawnej zapraszamy do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna.
  7. W przyszłą niedzielę, 1 marca, zapraszamy do kina Helios (Galeria Pomorska) na film „Najświętsze Serce”. Na hasło „parafia” cena biletu – 13 zł. Zakup biletów od 26 lutego.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Elżbieta MARCINIAK – lat 73,
+ Urszula KĘPIŃSKA – lat 69,
+ Antoni ZIÓŁKOWSKI – lat 80 – pogrzeb w poniedziałek na Bielawkach o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!