Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą – 23 VI 2019

 1. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim, którzy rozpoczynają czas urlopów życzymy dobrego, owocnego wypoczynku, który niech nie tylko odnowi nasze siły fizyczne, ale także będzie wzmocnieniem dla naszego ducha.
 2. Rodziców, których dzieci wyjeżdżają na różnego rodzaju kolonie czy obozy, zachęcamy, aby jasno poinformowali organizatorów, najlepiej pisemnie, że chcą, aby ich dzieci miały możliwość uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 3. W dzisiejszą niedzielę, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje jakie miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce!
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na procesje Eucharystycznedo piątku włącznie – połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 5. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie procesji Bożego Ciała oraz wzięli w niej czynny udział, a także udekorowali okna swoich domów. W sposób szczególny dziękujemy tym Rodzinom, które na swoich posesjach zbudowały ołtarze oraz Matkom i Ojcom z żywego różańca za przygotowanie czwartego ołtarza, a wspólnotom neokatechumenalnym za przygotowanie pierwszego ołtarza.
 6. W czwartek po procesji eucharystycznej poświęcenie wianków i ziół.
 7. W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
 8. W sobotę, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W sposób szczególny będziemy modlić się za papieża Franciszka. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00. Msza św. o godz. 18.00 będzie Mszą św. niedzielną. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 9. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 13.00.
 10. Biuro parafialne w okresie wakacji będzie czynne w poniedziałki 11.00 – 12.00 oraz w czwartki 16.00 – 17.00.
 11. Bóg zapłać za włączenie się w akcję MAKULATURA na MISJE. Zebraliśmy tym razem 2 380 kg uzyskując w ten sposób 357 zł na cele misyjne.
 12. Radca prawny będzie dyżurował w najbliższy wtorek, 25 czerwca, w godzinach od 14.30 do 16.00. Osoby potrzebujące porady prawnej zapraszamy do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jadwiga JANICKA, lat 88.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz