Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 23 X 2022 

 1. Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: Będziecie moimi świadkami”. Niech to będzie dla nas czas szczególnej modlitwy za tych, którzy poświęcają swoje życie służbie głoszenia Ewangelii. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na wsparcie Dzieł Misyjnych na całym świecie.
 2. Kończy się październik, w dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. We wtorki i czwartki w łączności z wcześniejszą adoracją Najświętszego Sakramentu. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 3. W naszej parafii trwają katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, by doświadczyć realnego i pełnego miłości działania Boga w historii naszego życia.
 4. Spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi” odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30. W przyszłą niedzielę planujemy przemarsz dzieci po ulicach naszej parafii oraz  zabawę pod hasłem „Każdy może być świętym”.
 5. W naszej parafii rozpoczęła funkcjonowanie jednostka Skautów Europy. Stowarzyszenie Skautów Europy to ruch wychowawczy łączący ideę skautingu katolickiego z tradycją polskiego harcerstwa. Zachęcamy chłopców od 8. roku wzwyż do włączenia się w tą formację. Najbliższa zbiórka odbędzie się w sobotę, 5 listopada. Początek przy kościele o godz. 11.00.
 6. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła; również na wymienianki roczne.
 7. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i inne cele. W minioną niedzielę zebraliśmy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 2784 zł. Fundacja niesie materialną i duchową pomoc zdolnej młodzieży z rodzin wielodzietnych. Serdeczne Bóg zapłać!
 8. W listopadzie odbędą się Bydgoskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej, także w naszej parafii. Szczegóły na plakacie.
 9. Parafia św. Stanisława na Siernieczku zaprasza na katechezy przedmałżeńskie, które rozpoczną się sobotę, 5 listopada, Mszą św. o godz. 18.00.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Andaluzji w październiku 2023 r. Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce „Pielgrzymka 2023” oraz w gablocie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Leszek SZARGAN, lat 88.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz