Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 23 XII 2018 

  1. W poniedziałek przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia, a następnie kolejne dni świąteczne. Mszę św. wigilijną odprawimy o godz. 22.00, a na Pasterkę zapraszamy tradycyjnie o godz. 24.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
  2. We wtorek, 25 grudnia, w uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30, której tego dnia nie będzie.
  3. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, w który tradycyjnie czcimy świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie, także na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. W styczniu planujemy rozpocząć także prace przy ołtarzach bocznych z nowym tabernakulum, które ma być pozłacane i posrebrzane. Dlatego też zwracamy się z prośbą o zbiórkę „złomu” srebra i złota, które moglibyśmy wykorzystać na tabernakulum.
  5. W sobotę, 5 stycznia, o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej „ŁUCZNICZKA” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy. Wystąpią m.in. Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda i wielu innych artystów. Bilety w cenie 50, 60 i 80 zł do nabycia w biurze parafialnym a szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
  6. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Parafinom, którzy jak co roku poświęcili swój czas i siły, aby świąteczny wystrój naszego kościoła był uroczysty. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. W zakrystii po Mszy św. można nabywać świece wigilijne oraz można odbierać pobłogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” – podwójny świąteczny numer z dodatkiem za 10 zł oraz „L’Osservartore Romano”.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Elżbieta BRAUN, lat 82 – Msza św. pogrzebowa w pon. w naszym kościele o godz. 10.00, a następnie pogrzeb na cmentarzu na Siernieczku.
+ Helena SADOWSKA, lat 88 – Pogrzeb w pon. na cmentarzu Bielawkach o godz. 12.00

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz