Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 24 I 2016

  1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w poniedziałek, 25 stycznia, w święto Nawrócenia świętego Pawła. Pamiętajmy jednak, by nie ustawać w modlitwie o przywrócenie jedności.
  2. W naszej parafii trwa kolędę w odmienionej formie. W tym roku zapraszamy Was, drodzy Parafianie, na spotkanie w naszym kościele. Każdego dnia modlimy się o Boże błogosławieństwo dla Waszych domów i rodzin podczas Mszy św. o godz. 18.00, która jest sprawowana w intencji zaproszonych danego dnia Parafian. Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu, zaniesiecie to błogosławieństwo do Waszych domów. Plan spotkań kolędowych znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  3. Przypominamy, że w tym tygodniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, Msze św. są celebrowane o godz. 7.30, 15.00 oraz o godz. 18.00 – Msza św. kolędowa.
  4. Przypominamy, że za dwa tygodnie, 7 lutego, na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się poświecenie świec oraz zaległe poświecenie medalików dzieciom klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej. Katecheza dla dzieci i rodziców odbędzie się zgodnie z planem w środę, 10 lutego, o godz. 19.00 w kościele.
  5. Jak wiemy, pod koniec grudnia Chorwację nawiedziły silne trzęsienia ziemi. Zginęło siedem osób, ale tysiące ludzi pozostało bez dachu nad głową. W związku z tym przeżywamy dzisiaj Dzień solidarności z Chorwacją. Po Mszach św. można do puszek złożyć ofiarę na pomoc dla wszystkich poszkodowanych.
  6. Przypominamy, że z naszego kościoła są transmitowane wszystkie Msze św. niedzielne oraz w dni powszednie. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności wszystkich, którzy z powodu choroby nie mogą uczestniczyć w Mszach św. w kościele. Link do transmisji znajduje się na naszej stronie internetowej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Maria KOLCZYŃSKA, lat 81 – pogrzeb  w czwartek (28.01) na Siernieczku o godz. 12.30.
+ Alfons GLAMA, lat 85 – pogrzeb  w piątek (29.01) na Siernieczku o godz. 10.30

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz