Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 24 III 2019

 1. W poniedziałek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość Zwiastowania obchodzimy w Kościele także jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00.
 2. Zachęcamy do udziału katechezach dla każdego, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież.
 3. Młodzież z klas III gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Nabożeństwo Odnowienia Wiary – w środę 27 marca na godz. 19.00.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
 5. Radca prawny będzie dyżurował, w najbliższy wtorek, 26 marca, w godzinach od 15.30 do 17.30. Zainteresowanych zapraszamy do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna.
 6. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii będzie trwała jeszcze do pierwszych dni kwietnia. Każda osoba, każda rodzina może zaprosić do siebie na jeden dzień Matkę Bożą. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 7. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa zaprasza nas do udziału w Bydgoskiej Drodze Krzyżowej w sobotę 30 marca. Tym razem rozpocznie się ona o godz. 19.30 przed Katedrą Bydgoską.
 8. Zapraszamy również na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, w dwóch osłonach o godz. 16.00 i 20.00 w fordońskiej Dolinie Śmierci. Szczegółowe informacje o tym misterium jak również o podobnych wydarzeniach znajdują się w gablocie.
 9. Ofiary złożone w minioną niedzielę na dzieło pomocy misyjnej „Ad Gentes” wyniosły 1430 zł. Serdeczne Bóg zapłać za otwartość serca.
 10. W kolejnej zbiórce MAKULATURA na MISJE zgromadziliśmy 3 tony 380 kg, co dało 507 złotych na cele misyjne.
 11. W naszej diecezji trwa również wielkopostna zbiórka na dokończenie budowy szkoły w Czadzie, gdzie pracuje kapłan naszej diecezji ks. Jakub Szałek. Ofiary można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
 12. Rozpoczęła się akcja Dzieło Pomocy Caritas. W zakrystii lub biurze parafialnym można zakupić – Paschaliki na stół wielkanocny. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym. Małe świece są po 5 zł, a większe po 12 zł.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Jan MOSAKOWSKI, lat 72,
+ Jan MALINOWSKI, lat 79.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz