Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną – 24 IV 2022 

  1. Drugą niedzielę wielkanocną przeżywamy w Kościele powszechnym jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że najbardziej pragnie kochać i przebaczać. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w całej Polsce także jako Dzień Dobra, rozpoczynając w ten sposób Tydzień Miłosierdzia. Uroczyste obchody diecezjalne rozpocznie Eucharystia o godz. 13.00 sprawowana w naszym kościele. Po Mszy św. odbędzie się festyn w Fabryce Lloyda przy ul. Fordońskiej 156, połączony z koncertem zespołów religijnych, poczęstunkiem dla uczestników, grami i zabawami dla dzieci. We wszystkich parafiach odbędzie się zbiórka do puszek na cele pomocowe realizowane przez Caritas.
  3. Kandydaci do bierzmowania z klasy pierwszej mają dzisiaj katechezę o godz. 19.00 w kościele. Wszystkie osoby, ze szkoły średniej i starsze, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania w swoim czasie, a chciałyby to uczynić są proszone o osobisty kontakt z ks. Proboszczem.
  4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w piątek, 29 kwietnia, święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  5. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2022/2023. Egzamin wstępny, odbędzie się w piątek 24 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii przy kościele św. Stanisława na Siernieczku. Bliższych informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje: ks. Janusz Tusk, tel.: 663-776-787.
  6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na wszystkie inne cele. W najbliższych dniach przygotujemy kolejne paczki dla mieszkańców Ukrainy.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Tadeusz ŚCIESIŃSKI, lat 91,
+ Paweł ŁAWSKI, lat 79,
+ Łukasz KACZMAREK, lat 91 – termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz