Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 V 2020

  1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im również, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, kończy w liturgii czas wielkanocny. Pamiętając o przykazaniu kościelnym, aby przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, wyspowiadać się i przyjąć Komunię Świętą, zachęcamy wszystkich, którzy z tego daru jeszcze nie skorzystali, aby uczynili to w najbliższym czasie. Z racji pandemii koronawirusa w Polsce czas spowiedzi św. wielkanocnej został wydłużony do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku przypada 7 czerwca.
  3. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami w naszej świątyni może przebywać do 42 osób, nie licząc kapłanów i osób posługujących. Można również uczestniczyć we Mszy św. na placu przed kościołem, zachowując wszelkie obowiązujące wymogi sanitarne. Prosimy o cierpliwość i zastosowanie się do obowiązujących przepisów.
  4. Od poniedziałku do soboty od godz. 15.00 do 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, okazja do spowiedzi do godz. 16.00. Zachęcamy do korzystania z okazji do bliskości z Chrystusem Eucharystycznym.
  5. Zapraszamy także na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 17.30.
  6. Jak już informowaliśmy, z racji epidemii, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas III została przeniesiona w naszej parafii na wrzesień. Z tych samych powodów udzielenie sakramentu bierzmowania dla młodzieży zostaje przesunięte na przyszły rok.
  7. W poniedziałek, 25 maja, ks. Andrzej będzie przeżywał 7. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary w formie przelewów bankowych. Wpłata z adnotacją: „darowizna cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. Serdeczne Bóg zapłać!
  9. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok 2020/2021. Egzamin wstępny odbędą się w piątek 5 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 w salce na plebanii przy kościele Św. Stanisława w Bydgoszczy. Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Janusz Tusk tel. 663-776-787.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.