Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 24 X 2021 

  1. Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Niech to będzie dla nas czas szczególnej modlitwy za tych, którzy poświęcają swoje życie służbie głoszenia Ewangelii. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na wsparcie Dzieł Misyjnych na całym świecie.
  2. Kończy się październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  3. W naszej parafii rozpoczęły się katechezy ewangelizacyjne, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, by doświadczyć realnego i pełnego miłości działania Boga w historii naszego życia.
  4. Spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi” odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 i trwają ok. godziny. Chętne dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy, rodziców oczekujących w tym czasie na dzieci zapraszamy na kawę i herbatę. W przyszłą niedzielę odbędzie się bal pod hasłem „Każdy może być świętym”. Szczegóły na plakacie.
  5. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła; również na wymienianki roczne.
  6. Młodzież z klas pierwszych szkół średnich przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma dzisiaj spotkanie i katechezę o godz. 19.00 w kościele.
  7. W minioną niedzielę, na pomoc dla małej Nelly Jaroch chorej na zespół Retta, zebraliśmy do puszek i z ofiar na kiermaszu 5 508 złotych. W imieniu najbliższej rodziny małej Nelly serdecznie dziękujemy za otwarte serca i okazaną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać!
  8. Bardzo dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy także za ofiary na konto. Wpłata z adnotacją: „darowizna cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym. Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz