Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 24 XI 2019 

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatni mocny akord kończącego się roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia.
  2. Za tydzień rozpocznie się kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece oraz błogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
  3. Kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII mają spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę 1 grudnia o godz. 19.00. Kandydaci z klas I szkoły średniej mają spotkanie dzisiaj.
  4. Przypominamy, że w naszej parafii dyżuruje Radca prawny, w każdy ostatni wtorek miesiąca. Najbliższy dyżur we wtorek 26 listopada w godzinach od 15.00 do 16.30. Osoby potrzebujące porady prawnej zapraszamy do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna.
  5. W minionym tygodniu w akcji MAKULATURA na MISJE zebraliśmy 3 tony 100 kg, co daje 465 zł. na cele misyjne. Z przykrością informujemy, że grudniowa zbiórka makulatury będzie ostatnią. Z powodu kryzysu na rynku surowców wtórnych nie ma firmy zainteresowanej odbiorem makulatury. Wobec tego musimy naszą akcję zawiesić w przyszłym roku. Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, oczywiście do akcji MAKULATURA na MISJE powrócimy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie lata w naszej akcji systematycznie uczestniczyli.
  6. Zapraszamy całe rodziny na Koncert Galowy w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych FART z udziałem zespołu Małe TGD w czwartek 28 listopada o godz. 18.00 w Parafii MBKM w Bydgoszczy. Wstęp wolny.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– w sobotę – Św. Andrzeja Apostoła

  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wojciech Kijewski, lat 77

+ Longina Stawicka, lat 72

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu do Przewodnika Katolickiego dołączona jest książeczka „5 minut z Bogiem”.