Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę zwykłą – 25 IX 2022 

 1. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc szczególnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe w sobotę i przyszłą niedzielę o godz. 17.30.
 2. W przyszłą niedzielę poświęcimy różańce dzieciom klas trzecich, na Mszy św. o godz. 10.30.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Członkowie Żywego Różańca zapraszają na modlitwę w pierwszą sobotę w łączności z Mszą św. poranną.
 4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a więc z klasy VII i VIII oraz ze szkoły średniej odbędzie się w czwartek, 6 października, o godz. 19.00. Zapraszamy na to spotkanie także rodziców!
 5. W marcu rozpoczęliśmy przygotowania do zamówienia nowej monstrancji dla naszej parafii. Wiele osób włączyło się w to dzieło przez ofiarę i tulejki wotywne, które wraz z osobistym aktem oddania i prośbami zostaną umieszczone w podstawie monstrancji. Osoby, które nie oddały jeszcze tulejek prosimy, aby uczyniły to w tym miesiącu. Jeśli są jeszcze osoby chętne do włączenia się w to dzieło ufundowania nowej monstrancji, to jest jeszcze okazja.
 6. Po wakacjach wznawiamy spotkania dla dzieci – „Gromadka Maryi”. Chętne dzieci zapraszamy na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 7. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholii parafialnej zapraszamy na próby w niedzielę o godz. 9.45.
 8. Organizujemy w naszej parafii jednostki Skautów Europy. Jest to propozycja dla dzieci od 8. roku życia wzwyż. Najbliższe spotkanie w sobotę, 1 października, o godz. 11.00 w salce parafialnej. Zachęcamy do skorzystania z tej cennej formacji dostosowanej do wieku dzieci.
 9. Zachęcamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w ramach przygotowań do Jubileuszu 20 lat istnienia Diecezji. Pielgrzymka autokarowa odbędzie się w dniach 20–21 października. Szacunkowy koszt wyjazdu z noclegiem to 170 zł. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii.
 10. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. W tym tygodniu odbędzie się zbiórka w ramach akcji „Makulatura na Misje”. Kontener będzie ustawiony na placu od czwartku.
 12. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać m. in.:
 • we wtorek – św. Wincentego a Paulo
 • w czwartek – Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
 • w piątek – św. Hieronima,
 • w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus,
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Robert ŻEMŁO, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz