Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę zwykłą – 25 VIII 2018 

 1. Jutro przypada uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. W ubiegłym roku przeżywaliśmy peregrynację cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani, nasze wspomnienia z tego historycznego wydarzenia są wciąż żywe. Niech to święto będzie okazją do ponowienia naszego oddania Maryi Królowej Polski. W parafii pw. M.B. Częstochowskiej przypada odpust. Suma o godz. 17.00.
 2. W przyszłą niedzielę, 1 września, przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach tych trudnych czasów, a szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 3. Za tydzień rozpocznie się nowy rok szkolny. O Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży będziemy modlić się szczególnie w niedzielę 1 września, a podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
 • we wtorek – św. Monikę, matkę św. Augustyna
 • w środę – św. Augustyna,
 • w czwartek – wspomnienie Męczeństwa Jana Chrzciciela,
 • w sobotę – święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Bydgoskiej.
 1. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 oraz 18.00. Na Mszę św. o godz. 10.30 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trwających inwestycji.
 3. Zapraszamy do obejrzenia wartościowego filmu pt.: „Tajemnica Ojca Pio”. Film to niezwykła opowieść o świętym ojcu Pio z Pietrelciny, wyjątkowym kapłanie, mistyku i stygmatyku. W filmie można zobaczyć autentyczne nagrania i usłyszeć głos świętego zakonnika. Seans specjalnie dla parafii w poniedziałek, 9 września, o godz. 19.00 w kinie Helios. Cena biletu to 12 zł.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.