Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 XI 2018 

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatni mocny akord kończącego się roku liturgicznego. W przyszłą niedziele rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Bożego Narodzenia.
  2. W pierwszą sobotę miesiąca Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę różańcową po Mszy św. porannej.
  3. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 14 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym tych osób, które chciałyby przyjąć sakramenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Za tydzień rozpocznie się kolejne edycja Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom. W zakrystii od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece oraz błogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
  5. Przypominamy, że w naszej parafii dyżuruje Radca prawny, w każdy ostatni wtorek miesiąca. Najbliższy dyżur we wtorek 27 listopada w godzinach od 15.00 do 17.00. Osoby potrzebujące porady prawnej zapraszamy do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna.
  6. W przychodni BART–MED prze ul. Kijowskiej odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w piątek 30 listopada. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
  7. Zachęcamy młodzież do udziału w adwentowych rekolekcjach, które odbywać się będą w kaplicy Seminarium duchownego przez trzy kolejne poniedziałki o godz. 19.30. szczegóły na plakacie.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna CISZEK, lat 85,
+ Michał KELLER , lat 93 – pogrzeb odbędzie się w parafii Włóki we wtorek o godz. 12.30.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz