Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie – 25 XII 2019

  1. W uroczystość Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.
  2. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, w który tradycyjnie czcimy świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na uczelnie katolickie, także na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  3. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W piątek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa, a w sobotę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Pamiętajmy, że wszyscy różnymi drogami jesteśmy powołani do świętości i módlmy się za nasze rodziny.
  5. Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, które w tych dniach otrzymywaliśmy. Dziękujemy osobom, które zadbały o piękny wystrój naszej świątyni, szczególnie Panom za pracę przy ustawianiu choinek. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii oraz firmie „JAGO” za przekazane słodycze dla dzieci.
  6. Od 2 stycznia rozpoczniemy w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie oraz stronie internetowej naszej parafii. W tym roku wyjątkowo odwiedzimy tylko część naszej parafii.