Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie – 25 XII 2022 

  1. W uroczystość Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia.
  2. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane tacę w drugi dzień świąt przeznaczone są tradycyjnie na uczelnie katolickie, szczególnie na wparcie Seminarium Duchownego naszej Diecezji połączonego od tego roku z Seminarium Poznańskim.
  3. W sobotę, 31 grudnia, w liturgii wspominamy św. Sylwestra. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które odprawimy po Mszy św. wieczornej, podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od drogi miłości.
  4. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, wraz z Maryją Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie, szczególnie na Ukrainie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30, której tego dnia nie będzie.
  5. We wtorek, 2 stycznia, rozpoczynamy kolędę. Plan kolędy zostanie wywieszony w gablocie oraz umieszczony na naszej stronie internetowej. W tym roku kolędę rozpoczniemy od bloków przy ul. Morskiej 4 i 6 oraz ul. M. Skłodowskiej-Curie 35 i 37.
  6. Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, które w tych dniach otrzymywaliśmy. Dziękujemy osobom, które zadbały o piękny wystrój naszej świątyni, szczególnie Panom za pracę przy ustawianiu choinek. Dziękujemy także firmie JAGO za słodycze przekazywane dla dzieci z naszej Parafii. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Barbara MAKOWIECKA, lat 63,
+ Marek BROCKI, lat 63,
+ Marek STENGIEL, lat 72 – pogrzeb we wtorek (27 XII) o godz. 12.15 na cmentarzu przy ul. Wiślanej, wcześniej Msza św. w naszym kościele o godz. 11.00,
+ Maria FLIS, lat 77 – pogrzeb w czwartek (29 XII) na cmentarzu parafialnym przy ul. Kossaka o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz im  dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz