Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 26 V 2019 

  1. W minioną niedzielę przeżywaliśmy Pierwszą Komunię dzieci z klas trzecich. Dzieciom i ich rodzicom życzymy duchowych owoców ze spotkania z Chrystusem obecnym w Eucharystii. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy rodzicom za dar ołtarza oraz za dar, który dzieci pierwszokomunijne złożyły dla dzieci z krajów misyjnych w wysokości 1 124 zł.
  2. Zapraszamy na ostatnie już w tym tygodniu nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godzinie 17.30.
  3. We wtorek, 28 maja, ks. Proboszcz będzie dziękował za dar kapłaństwa podczas Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W środę, 29 maja, ks. Bogusław kończy 80. rok życia. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. wieczorną do modlitwy o potrzebne łaski dla naszego Jubilata.
  5. Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek, 31 maja, o godzinie 19.00 w kościele.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Członkowie Żywego różańca zapraszają na wspólną modlitwę po Msz św. porannej.
  7. Zgodnie z zaproszeniem papieża Franciszka w niedziele okresu wielkanocnego będzie trwała ewangelizacja na placach wielu miast świata, także w Bydgoszczy. Między innymi na krzyżowaniu ulicy Grodzkiej i Mostowej przy spichrzach. Początek zawsze o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
  8. Ks. biskup Jan Tyrawa zaprasza do uczestnictwa w Bydgoskim Marszu dla Życia i Rodziny, który 9 czerwca przejdzie ulicami naszego miasta. Marsz wyruszy o godz. 14.00 spod Katedry a zakończy się na placu przy bazylice św. Wincentego a Paulo, gdzie przewidziany jest piknik rodzinny. Szczegóły w gablocie.
  9. W naszej parafii dyżuruje radca prawny. Zapraszamy w najbliższy wtorek w godz. od 15.30 do 17.30 do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna!
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz