Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 27 I 2019

  1. W sobotę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszej parafii Msze św. o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00, która będzie już Mszą św. niedzielną. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami. Zostaną one pobłogosławione i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów.
  2. Z inicjatywy św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na pomoc zakonom kontemplacyjnym, które żyją z pracy swoich rąk oraz z jałmużny wiernych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godziny 17.00.
  4. W naszej Parafii trwa kolędą. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Od 1 lutego, czyli od najbliższego piątku wracamy do odprawiania Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  6. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
  7. Przypominamy, że w naszej parafii dyżuruje Radca prawny, w każdy ostatni wtorek miesiąca. Najbliższy dyżur we wtorek 29 stycznia w godzinach od 15.30 do 17.30. Osoby potrzebujące porady prawnej zapraszamy do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna.
  8. W kolejnej zbiórce MAKULATURA na MISJE zgromadziliśmy 2 tony 760 kg, co przełożyło się na 414 złotych na cele misyjne.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składana na potrzeby naszej parafii. Trwają prace przy budowie bocznych ołtarzy.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz