Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę zwykłą – 27 IX 2020

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 29 dzieci. Otoczmy te dzieci oraz ich rodziców naszą życzliwością i gorącą modlitwą.
 2. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc szczególnej modlitwy. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy codziennie. W dni powszednie o godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec od w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. rano przed Mszą św. oraz w piątek od godziny 17.00.
 4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Od godz. 17.00 spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach z sakramentami świętymi.
 6. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę w pierwszą sobotę w łączności z Mszą św. poranną.
 7. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w sali katechetycznej. W najbliższym tygodniu gromadzą się przede wszystkim uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i oczywiście wszyscy chętni.
 8. Dziewczynki chętne do śpiewania w naszej scholii parafialnej zapraszamy na próby w niedzielę o godz. 9.45.
 9. Spotkanie ministrantów oraz kandydatów na ministrantów odbędzie się w salce katechetycznej w sobotę, 3 października, o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!
 10. W przyszłą niedzielę, 4 października, przypada całodzienna adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
 11. Katecheza dla młodzieży z klas VII i VIII w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dzięki temu możemy kontynuować remonty. Jak widać wróciły już do nas po renowacji trzy pierwsze witraże.
 13. Szkoła Branżowa przy ul. Kijowskiej 7, zaprasza mieszkańców Bydgoszczy na bezpłatne kursy, szkolenia, warsztaty oraz wyjazdy edukacyjne. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 14. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać m. in.:
 • we wtorek – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
 • w środę – św. Hieronima,
 • w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus,
 • w piątek – św. Aniołów Stróżów,
 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Henryk WIERZCHACZEWSKI, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz