Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 27 X 2019

 1. W piątek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jako ludzie wierzący jesteśmy zobowiązani tego dnia do uczestnictwa we Mszy św. a nie tylko do modlitwy na cmentarzu. W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00, której tego dnia nie będzie.Msze św. i procesje na najbliższych nam cmentarzach są wg następującego porządku:
 • przy ul. Wiślanej – Msza św. o godz. 12.00, a po niej procesja
 • na Siernieczku – procesja o godz. 13.30, a o 14.00 Msza św.
 • przy Al. St. Kard. Wyszyńskiego – procesja o 15.00, a następnie Msza św.
 1. W sobotę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30, 16.30 oraz 18.00.
 2. Wielu z nas będzie podróżować, by nawiedzić cmentarze i pomodlić się przy grobach swoich najbliższych. Przyłączamy się do prośby bydgoskiej Policji, by zachować ostrożność na drodze
 3. Nasi bliscy zmarli, o których pamiętamy w tych dniach w sposób szczególny, czekają na naszą modlitwę. Specjalnym darem jest odpust zupełny za zmarłych. W poszczególne dni, od 1 do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, można dla nich wyprosić łaskę odpustu pod zwykłymi warunkami, czyli przyjmując Komunię św. i odmawiając dowolną modlitwę w intencjach Ojca św.
 4. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 do 9 listopada po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła; również na wymienianki roczne.
 5. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci, w piątek od godz. 17.00.
 6. Parafia pw. Św. Łukasza Ewangelisty w Fordonie zaprasza na Noc Świętych. W czwartek, 31 października czuwanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18:00, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej informacji na plakacie.
 7. W kolejnej zbiórce MAKULATURY na MISJE zgromadziliśmy 3 tony 580 kg, co daje 537 zł, gdyż cena makulatury spadła do 15 groszy za kilogram. Dziękujemy wszystkim!
 8. Informujemy, że w naszej parafii będzie dyżurował Radca prawny, w każdy ostatni wtorek miesiąca w godzinach od 16.00 do 17.30. Najbliższy dyżur we wtorek 29 października. Osoby potrzebujące porady prawnej zapraszamy do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest „Przewodnik Katolicki” z „dodatkiem” za 6 zł oraz L’Osservatore Romano.
 10. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Wanda RADZIMOWSKA, lat 96, Msza św. pogrzebowa w naszym kościele w poniedziałek o godz. 10:00.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!