Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 27 XI 2022

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Rozpoczynamy także okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w tym czasie w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
 2. Na Msze św. roratnie zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. We wtorki i czwartki roraty o godz. 7.30.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.00. Prosimy o adorację w ciszy. W czwartek adoracja prowadzona ze szczególną modlitwą o powołania.
 5. Matki różańcowe zapraszają na modlitwę w sobotę w łączności z Mszą św. poranna.
 6. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 2 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym również tych osób, które chciałyby przyjąć sakramenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 7. Ruszyła kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która niesie pomoc najbardziej potrzebującym szczególnie w okresie świątecznym. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Pomyślmy również o naszych bliskich i sąsiadach, którzy być może nie wychodzą z domów, aby im dostarczyć świece czy opłatki wigilijne. W zakrystii po Mszy św. można już nabywać świece wigilijne: małe po 10 złotych, duże po 18 złotych oraz pobłogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
 8. W ramach akcji „Makulatura na Misje” zebraliśmy 2380 kg, co dało nam 476 zł na cele misyjne. Pragniemy naszą akcję kontynuować. Kolejna zbiórka odbędzie się w dniach od 15 do 18 grudnia. Dziękujemy wszystkim, którzy ponownie w tę akcję się włączyli.
 9. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa, po przerwie spowodowanej epidemią, wracamy do tradycyjnej formy kolędy, czyli duszpasterskiego nawiedzenia rodzin. Plan kolędy podamy pod koniec adwentu.
 10. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa od I Niedzieli Adwentu, we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji, na zakończenie każdej odmawiana będzie MODLITWA ZA DIECEZJĘ. Tekst tej modlitwy wydrukowany na okolicznościowych obrazkach znajduje się na stoliku przy wejściu na chór.
 11. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 12. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Gabriela PIASECKA, lat 68.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz