Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 27 XII 2020 

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrzeni w ich życie chciejmy szczególnie modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii.
  2. W czwartek, 31 grudnia, w liturgii wspominamy św. Sylwestra. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które odprawimy po Mszy św. wieczornej, podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od drogi miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.
  3. W piątek, 1 stycznia, wraz z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30, której tego dnia nie będzie.
  4. Kolęda z powodu trwającej pandemii nie może się odbyć w tradycyjnej formie. W tym roku pragniemy zaprosić Was, drodzy Parafianie, na spotkanie w naszym kościele. Każdego dnia, zgodnie z programem kolędowym, będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla Waszych domów i rodzin podczas Mszy św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji zaproszonych danego dnia Parafian. Kolędy, w tej odmienionej formie, rozpoczniemy 18 stycznia po kwarantannie narodowej.
  5. Dzisiaj członkowie Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych rozprowadzają kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia tej cennej inicjatywy.
  6. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę w pierwszą sobotę miesiąca w łączności z Mszą św. poranną.
  7. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia, które w tych dniach otrzymywaliśmy. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz