Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 28 II 2021

 1. Dzisiaj, w II niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy niedzielę „Ad Gentes”, czyli dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Obecnie w różnych częściach świata pracuje ponad 2 tysiące misjonarek i misjonarzy z Polski. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na wsparcie tego dzieła misyjnego.
 2. Młodzież z klas I i II szkół średnich przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na kolejną katechezę dzisiaj, w niedzielę, po Mszy św. wieczornej.
 3. Od 1 marca rozpoczną się w naszej parafii katechezy dla każdego, które będą głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież. Jest to bardzo dobra okazja, aby na nowo otworzyć się na przepowiadaną przez Kościół Ewangelię i doświadczyć realnej obecności Boga w historii swojego życia.
 4. Organizujemy Koło Żywego Różańca dla dzieci „Gromadka Maryi”. Chętne dzieci na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania w czwartek. W czwartek także od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
 6. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę różańcową w pierwszą sobotę miesiąca w łączności z Mszą św. poranną.
 7. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek po Mszach św., czyli o godz. 8.00 i 18.30, a dla dzieci o godz. 17.00. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym.
 8. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za wpłaty na konto. Przypominamy, że wpłata z adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym.
 9. Kandydatów do klasy zerowej i pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na Drzwi otwarte, które odbędą się w dwóch terminach do wyboru. Spotkanie dla dzieci z rodzicami zaplanowano w sobotę 13 marca oraz 20 marca. Szczegóły na plakacie.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Karol HARMIDER, lat 81.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz