Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 28 III 2021 

 1. Dzisiaj w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W związku ze stanem epidemii ilość osób uczestniczących w uroczystościach jest ograniczona. Osoby, które z racji limitów, lęku przed wirusem, czy choroby nie będą mogły uczestniczyć w kościele zapraszamy do uczestnictwa na palcu przed kościołem lub za pośrednictwem mediów.
 2. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. W naszej parafii spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. Dodatkowe godziny spowiedzi będą w wielki wtorek: od 9.30 – 11.00 oraz od 16.30 – 18.00.
 3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Triduum Paschalne. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 jest sprawowana na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. ciemnicy, gdzie będziemy mogli trwać na adoracji do godz. 24.00.
 4. Wielki Piątek to dzień męki i śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Tabernakulum od godz. 7.00. O godzinie 15.00, w godzinie śmierci Chrystusa, odprawimy Drogę krzyżową. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godzinie 18.00 odprawimy Liturgię na cześć Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 24.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
 5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Adorację rozpoczniemy od godz. 7.00 i potrwa ona do godz. 19.30.
 6. Z racji epidemii święcenie potrwa na stół wielkanocny odbędzie się na placu przed kościołem od godz. 11.00 do 15.00 co godzinę. Prosimy o zachowanie dystansu. Na naszej stronie internetowej jest również do pobrania tekst błogosławieństwa pokarmów przed posiłkiem Wielkanocnym (tekst modlitwy).
 7. Wigilia Paschalna, która stanowi szczyt liturgicznych obchodów Świąt Wielkanocnych, rozpocznie się o 20.00. Na zakończenie uroczystości nie będzie precesji rezurekcyjnej, ale kapłan udzieli błogosławieństwa całej parafii Najświętszym Sakramentem na placu przed kościołem.
 8. W Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
 9. Biuro parafialne będzie nieczynne w Wielki Czwartek oraz w Poniedziałek Wielkanocny!
 10. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Przypominamy, że wpłata na konto parafii z adnotacją: „darowizna na cele kultu religijnego” umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym.
 11. Zapraszamy także do indywidualnej modlitwy w tym szczególnym czasie. W Wielkim Tygodniu, poza środą, kościół będzie otwarty cały dzień.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Henryk SŁOMKOWSKI, lat 87 – pogrzeb w środę na cmentarzu przy ul. Kossaka o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz