Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną – 28 IV 2019

 1. Drugą niedzielę wielkanocną przeżywamy w Kościele powszechnym jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że najbardziej pragnie kochać i przebaczać. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również 75. Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem: Miłosierni Miłosierdzia dostąpią. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia. Nasza parafia od ponad dwóch lat uczestniczy w projekcie „Rodzina Rodzinie” wspierając konkretna rodzinę z Aleppo.
 3. Pod chórem zostały wyłożone „Torby Miłosierdzia”. Można je zabrać do domu i wraz z rodziną, sąsiadami czy znajomymi wypełnić artykułami pierwsze potrzeby. Wypełnione torby zwracamy do parafii, abyśmy mogli przekazać je potrzebującym. Dokładna instrukcja, na temat produktów znajduje się na torbie. Bóg zapłać za pomoc!
 4. W środę rozpoczyna się maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godzinie 17.30.
 5. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania oraz okazja do spowiedzi świętej. Tego dnia nabożeństwo majowe o godz. 17.30 w ramach adoracji.
 6. W pierwszy piątek, 3 maja, będziemy celebrować uroczystość Maryi – Królowej Polski, Głównej Patronki naszego Narodu. W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze św. według porządku niedzielnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę różańcową w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. porannej.
 8. Zgodnie z zaproszeniem papieża Franciszka w niedziele okresu wielkanocnego będzie trwała ewangelizacja na placach wielu miast świata, także w Bydgoszczy. Między innymi na krzyżowaniu ulicy Grodzkiej i Mostowej przy bydgoskich spichrzach. Początek zawsze o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy!
 9. Nasza parafia pragnie włączy się także w akcję Pola Nadziei, której celem jest pomoc funkcjonującym hospicjom. W przyszłą niedzielę, 5 maja, woluntariusze Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.
 10. Parafia św. Józefa zaprasza na rekolekcje dla ludzi pracy i rzemieślników, które odbędą się w dniach od 29 kwietnia do 1 maja. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz