Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę zwykłą – 28 VI 2020 

 1. Dzisiaj odbywają się wybory na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jednym w wyrazów naszego patriotyzmu jest wzięcie udziału w tych wyborach i oddanie głosu zgodnie z własnym sumieniem. Módlmy się o pomyślny rozwój dla naszej Ojczyznę i wierność chrześcijańskim wartościom.
 2. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim, którzy rozpoczynają czas urlopów życzymy dobrego, owocnego wypoczynku, który niech nie tylko odnowi nasze siły fizyczne, ale także będzie wzmocnieniem dla naszego ducha.
 3. W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W sposób szczególny będziemy modlić się za papieża Franciszka. Msze św. tego dnia w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 oraz 18.00. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W poniedziałek i wtorek od godz. 15.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 o ustanie pandemii na świecie oraz ostatnie już w tym roku nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji powołań. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13.00, a biuro parafialne czynne w poniedziałki 11.00–12.00 oraz w czwartki 16.00–17.00.
 7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Hiszpanii w październiku bieżącego roku, zapraszamy na spotkanie informacyjne do parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze w środę, 1 lipca, o godz. 19.00.
 8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz  podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 9. Katolicka Szkoła Podstawowa i I Katolickie Liceum Ogólnokształcące rozpoczęły rekrutację. Osoby zainteresowane potrzebne informacje mogą znaleźć na plakacie w gablocie lub na stronie internetowej szkoły: www.katolik.bydgoszcz.pl
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Elżbieta SOBIERAJSKA, lat 66,
+ Zdzisław SIBORA, lat 82 –   Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00 w naszym kościele, a pogrzeb na cmentarzu przy ul. Wiślanej o godz. 12.15.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz