Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę zwykłą – 28 X 2018

 1. Przeżywamy dzisiaj X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Chcemy tym razem nieść pomoc chrześcijanom w Pakistanie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W czwartek, 1 listopada, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jako ludzie wierzący jesteśmy zobowiązani tego dnia do uczestnictwa we Mszy św. a nie tylko do modlitwy na cmentarzu. W naszym kościele Msze św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00, której tego dnia nie będzie.

Msze św. i procesje na najbliższych nam cmentarzach są wg następującego porządku:

 • przy ul. Wiślanej – Msza św. o godz. 12.00, a po niej procesja
 • na Siernieczku – procesja o godz. 13.30, a o 14.00 Msza św.
 • przy Al. St. Kard. Wyszyńskiego – procesja o 15.00, a następnie Msza św.
 1. W piątek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.30 oraz 18.00.
 2. Nasi bliscy zmarli, o których pamiętamy w tych dniach w sposób szczególny, czekają na naszą modlitwę. Specjalnym darem jest odpust zupełny za zmarłych. W poszczególne dni, od 1 do 8 listopada, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, można dla nich wyprosić łaskę odpustu pod zwykłymi warunkami, czyli przyjmując Komunię św. i odmawiając dowolną modlitwę w intencjach Ojca św.
 3. Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać od 2 listopada po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30. W zakrystii lub biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła; również na wymienianki roczne.
 4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci, w piątek od godz. 17.00.
 5. Dzieci zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w najbliższy wtorek, 30 października w parafii MB Zwycięskiej. Początek w kaplicy o godz. 16.45.
 6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotyka się na czuwaniu przed uroczystością Wszystkich Świętych w najbliższą środę, 31 października, o godz. 19.00. Wszystkich chętnych Parafian również zapraszamy do uczestnictwa.
 7. W pierwszą sobotę wspólnota Żywego Różańca zaprasza do wspólnej modlitwy o godz. 16.30.
 8. Trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości po domach naszej parafii. Każda osoba, każda rodzina może zaprosić do siebie na jeden dzień Matkę Bożą. Zapisy na konkretny dzień przyjmujemy w zakrystii.
 9. W kolejnej zbiórce MAKULATURY na MISJE zgromadziliśmy 4 tony 400 kg, co daje 660 zł, gdyż cena makulatury spadła do 15 groszy za kilogram. Dziękujemy wszystkim!
 10. Informujemy, że w naszej parafii będzie dyżurował Radca prawny, w każdy ostatni wtorek miesiąca w godzinach od 15.00 do 17.00. Najbliższy dyżur we wtorek 30 października. Osoby potrzebujące porady prawnej zapraszamy do biura parafialnego. Pomoc jest bezpłatna.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest „Przewodnik Katolicki” z „dodatkiem” za 6 zł oraz L’Osservatore Romano.

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz