Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 28 XI 2021

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Rozpoczynamy także okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w tym czasie w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
 2. Na Msze św. roratnie zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. We wtorki i czwartki roraty o godz. 7.30. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie rorat w najbliższą środę.
 3. W środę, 1 grudnia, będziemy przeżywać 41. rocznicę erygowania naszej parafii. Mamy tę niezwykłą łaskę, że otrzymaliśmy relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego, który jako Arcybiskup Gnieźnieński powołał do istnienia naszą parafię. Uroczystości wprowadzenia relikwii o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk – będzie to pierwsza jego wizyta w naszej parafii. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w tym szczególnym dla nas dniu.
 4. Młodzież z klasy pierwszej szkół średnich przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma kolejną katechezę dzisiaj, 28 listopada, po Mszy św. wieczornej.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania w czwartek od godz. 17.00.
 7. Matki różańcowe zapraszają na modlitwę w sobotę w łączności z Mszą św. poranna.
 8. Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek 3 grudnia. Bardzo prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym również tych osób, które chciałyby przyjąć sakramenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
 9. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian na kolejne spotkanie synodalne w przyszłą niedzielę, 5 grudnia, o godz. 16.00 do salki parafialnej.
 10. Ruszyła kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, która niesie pomoc najbardziej potrzebującym szczególnie w okresie świątecznym. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję. Pomyślmy również o naszych bliskich i sąsiadach, którzy być może nie wychodzą z domów, aby im dostarczyć świece czy opłatki wigilijne. W zakrystii po Mszy św. można już nabywać świece wigilijne: małe po 8 złotych, duże po 15 oraz pobłogosławione w naszym kościele opłatki wigilijne.
 11. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na pomoc migrantom zebraliśmy do puszek w minioną niedzielę 2206 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Bartosz MISIEK, lat 45.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz