Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę zwykłą – 29 IX 2019 

 1. We wtorek rozpoczyna się październik – czas nabożeństw różańcowych. W tym roku, z woli Ojca Świętego, miesiąc ten to Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Nabożeństwa różańcowe z rozważaniami misyjnymi w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
 2. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę za nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 24-25 października i będzie połączona z nocnym czuwaniem w kaplicy Cudownego Obrazu. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
 3. Uczniów klas VII oraz VIII Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę, 6 października, na godz. 19.00.
 4. Przypominamy kandydatom do bierzmowania z klas VII oraz rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o konieczności oddania wypełnionych deklaracji zgłoszeniowych.
 5. W piątek, 4 października, przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Rozpocznie się ona po Mszy św. porannej a zakończy przed Mszą świętą wieczorną. Po Mszy św. tradycyjnie różaniec. Zapraszamy wszystkich Parafian, aby skorzystali z tego daru osobistego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek od godziny 17.00 modlitwa w intencji powołań. Spowiedź święta dla dzieci w piątek o godziny 17.00. Starszych, szczególnie kandydatów do bierzmowania, zapraszamy do spowiedzi już w czwartek lub w piątek od godz. 17.30.
 7. W pierwszy piątek odwiedzę chorych w ich domach z sakramentami świętymi.
 8. Bóg zapłać za tak ochocze włączenie się w akcję MAKULATURA na MISJE. Zebraliśmy w tym miesiącu aż 7120 kg uzyskując w ten sposób 1068 zł na cele misyjne.
 9. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać m. in.:
 • w poniedziałek – św. Hieronima – Doktora Kościoła i wielkiego tłumacza Pisma Świętego,
 • we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, karmelitankę bosą,
 • we środę – świętych Aniołów Stróżów,
 • w piątek – św. Franciszka z Asyżu,
 • w sobotę – św. Siostrę Faustynę.
 1. Jak słyszeliśmy w słowie naszych gości, zapraszamy do udziału w katechezach dla dorosłych w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 19:30 w kościele. Zapraszamy! Nie zmarnujmy tej wielkiej szansy!
 2. Zachęcamy do lektury prasy. Dzisiaj „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem w cenie 6 zł.
 3. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Urszula JĘDRZEJCZAK, lat 101,

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!