Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę zwykłą – 29 VIII 2021 

 1. Kończą się wakacje, tradycyjny czas urlopów. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie pozdrowienia i kartki, jakie otrzymaliśmy z wakacyjnych szlaków. Mamy nadzieję, że dla wszystkich był to czas dobrego i bezpiecznego odpoczynku.
 2. W środę, 1 września, przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach tych trudnych czasów, a szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 3. W środę rozpocznie się również nowy rok szkolny. O Boże błogosławieństwo dla dzieci będziemy modlić się szczególnie w niedzielę 12 września. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. rano przed Mszą św. oraz w piątek po południu od godziny 17.00.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w intencji powołań.
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach z sakramentami świętymi.
 7. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę w pierwszą sobotę o godz. 16.30.
 8. Od przyszłej niedzieli wracamy do normalnego porządku Mszy św. niedzielnych, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 oraz 18.00. Na Mszę św. o godz. 10.30 szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 9. Trwają Dni Modlitw przed odpustem ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej Diecezji. W środę 1 września o godz. 19.00 na wspólnej modlitwie w katedrze spotykają się Wspólnoty Neokatechumenalne, a w poniedziałek 6 września o godz. 12.00 – członkowie Żywego Różańca. Szczegółowy program znajduje się w gablocie ogłoszeniowej.
 10. Spotkanie organizacyjne dla osób udających na pielgrzymkę do Hiszpanii odbędzie się w parafii św. M. Kolbego na Osowej Górze w poniedziałek 6 września o godz. 19.00.
 11. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i przekazywane na konto naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz  podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii oraz etyki we wszystkich typach szkół. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Krystyna KWAŚNIEWSKA, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie!

ks. Rafał Grabowski
Proboszcz