Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 29 XII 2019 

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrzeni w ich życie chciejmy szczególnie modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii.
  2. We wtorek, 31 grudnia, w liturgii wspominamy św. Sylwestra. Podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, które odprawimy po Mszy św. wieczornej, podziękujemy Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od drogi miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.
  3. W środę, 1 stycznia, wraz z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30, której tego dnia nie będzie!
  4. W czwartek, 2 stycznia, rozpoczynamy kolędę. Początek o godz. 16.00, a w soboty o godzinie 14.00. Plan kolędy został wywieszony w gablocie oraz znajduje się na naszej stronie internetowej. W tym roku wyjątkowo odwiedzimy tylko część naszej parafii.
  5. W związku z kolędą w styczniu w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, nie będzie w naszym kościele Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, natomiast będzie odprawiana Msza św. o godz. 15.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w godzinach przedpołudniowych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
  7. W pierwszy piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi a Msza św. tego dnia o godz. 18.00, a nie o godz. 15.00.
  8. Matki i Ojcowie z Żywego Różańca zapraszają na modlitwę w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.30.
  9. W grudniowej zbiórce MAKULATURY na MISJE zgromadziliśmy 5 ton 640 kg, co dało 846 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przez ostatnie osiem lat wspierali naszą akcję! Przez cały czas trwania akcji zebraliśmy ponad 420 ton makulatury. Mamy nadzieję do tej szlachetnej akcji powrócić, jak tylko będzie to możliwe!